Як уберегти дитину від хвороб в організованих колективах - поради батькам!

 Як уберегти дитину вiд хвороб в органiзованих колективах - поради батькам!

 Що дотримання правил гiгiсни с чи не найпростiшим i водночас дуже ефективним методом профiлактики рiзних захворювань вiд кишкових iнфекцiй до грипу.  Внаслiдок недотримання правил гiгiсни найчастiше розвиваються гострi та хронiчнi захворювання шлунково-кишкового тракту з проявами лiареi' та закрепiв, гельмiнтози, педикульоз, дерматити, фолiкулiт, iрибковi врЙенн" шкiри нiг та нiггiв, захворювання слизистої  оболнкинки pотової порожнини, ясен та зубiв, горла (стоматит, гiнгiвiт, кapiec, ангiна), паразитарнi захворювання. 

Вчiть дiтей не торкатися обличчя, волосся, носа, рота, очей та вух забрудненими руками. Патогеннi органiзми часто поширюються, коли дитина торкасться предмета, забрулненого мiкроорганiзмами, а потiм торка₠ться власного обличчя, очей, носа або рота. Запобiгти розповсюдженню респiраторних iнфекчiйних хвороб допоможе дотримання правил  гігієни  при  чханнi та кашлi. Вчiть дiтей пiд час чхання або кашлю прикривати рот та нic одноразовою паперовою серветкою або паперовим носовичком та викидати iх у смiтник одразу пiсля використання. Якщо серветки немае, не можна закривати обличчя руками, краще зробити це за допомогою рукава чи зiгнутоi в лiктi руки. Не варто користуватися носовичками з тканини, оскiльки на них мiкроорганiзми можуть накопичуватися та розмножуватися. Пiсля чхання та кашлю потрiбно помити руки. при появi в дитини перших симптомiв iнфекцiйних захворювань, особливо грипу, iт необхiдно залишати вдома, щоб запобiгти можливим ускладненням та передачi збудника iншим. Батькам варто якомога швидше проконсультуватися з лiкарем та забезпечити дитинi належний догляд, згiдно з рекомендацiями фахiвця. У школу чи садок можна повертатися пiсля повного одужання.

 Перше та основне правило гiгiени регулярне миття рук з милом, особливо перед кожним прийомом iжi, пiсля вiдвiдування туалету та повернення з громадських мiсць. !отримуючись п'яти простих порад дитина захистить свiй органiзм вiд збулникiв поширених хвороб: спершу потрiбно намочити руки водою, потiм намилити до утворення пiни, ретельно потерти протягоМ щонайменше 20 секунд, змити та витерти насухо одноразовою серветкою. Як дiти, так i бiльшiсть дорослих не задумуються про те, що закривають кран пiсля миття чистими руками, i таким чином мiкроорганiзми можуть знову потрапити на руки. Варто користуватися паперовою серветкою. якщо мило та вода недоступнi, можна використовувати дезiнфiкуючий засiб для рук, який мiстить щонайменше 60% спирту. Важливо, щоб дiти використовували їх лише в разi потреби й за призначенням, адже цi засоби можуть нашкодити при попаданнi в очi або в рот ! 

Огляду потребують i нiгтi на пальцях рук та нiг. Дiтей потрiбно вчити регулярно пiдстригати та чистити нiгтi, а також не дозволяти гризти нiгтi. коли дитина бачить, що рiднi дотримуються правил гiгiени, то наслiдуватиме їх приклад. Тому батьки зобов'язанi не лише вчити дитину, а й caмi суворо дотримуватися простих правил гiгiени. Ще один важливий тип гiгiсни - це гiгiена харчування. Kpiм обов'язкового миття рук перед iжею, дiти повиннi слiдкувати, щоб посуд, яким вони користуються, був чистим та непошкодженим. Kpiм цього, не можна дiлитися посудом з друзями чи користуватися чужими столовими приборами, склянками та посудом. Батькам, дiти яких вiдвiдуюrь загальноосвiтнi навчальнi заклади та якi беруть обiд з дому, потрiбно розповiдати про те, як правильно зберiгати рiзнi продукти харчування, а також нагадувати, що сиpi фрукти та овочi потрiбно мити перед вживанням, тощо. школярi старших класiв нерiдко купують рiзнi продукти харчуван ня у магазинах чи кiocкax, що розташованi неподалiк вiд навчального закладу, тому iм потрiбно пояснювати, що завжди необхiдно звертати увагу на загальний вигляд, термін виготовлення та придатностi, умови зберiгання продуктiв харчування. Вони повиннi не лише знати про користь та шкоду конкретних продуктiв харчування, а й про те, що продукти, якi продають вуличнi торговцi можуть бути небезпечними через недотримання правил їх приготування та зберiгання. 

Звичайно, представники навчального закладу повиннi вживати заходiв, щоб попередити таку торгiвлю, тим самим захистити школярiв вiд ризикiв отрусння та зараження хворобами з цього джерела. Дле це не завжди спиняє школярiв, тому батькам потрiбно вiдверто та чесно говорити з дiтьми про потенцiйнi ризики неякiсного харчування, недотримання правил гiгiени. Дiти, якi вiдвiдують спортивнi секцiї чи танцювальнi гуртки, також повиннi дотримуватися простих правил гiгiсни: не дiлитися одягом та формою, рушниками, губками, а також засобами особистої гiгiсни (наприклад, антиперспiрантами).

 Не можна зберiгати брудний або вологий одяг та спорядження в шафцi чи сумцi, одяг потрiбно прати, а спорядження - чистити. Сумки та рюкзаки теж повиннi бути чистими, особливо вiд залишкiв продуктiв харчування та бруду. Kpiм цього, дiти повиннi мати змогу (вiдповiднi умови) приймати душ пiсля iнтенсивних тренувань. коли ди,гина бачить, що рiднi дотримуються правил гiгiсни, то слiдуватиме ix приклад. Тому батьки зобов'язанi не лише вчити дитцну, а й caмi суворо дотримув атися простих правил гiгiсни.

Немає коментарів:

Дописати коментар

День великого Кобзаря

У ЗДО "Веселка " Недогарківської сільської ради стало традицією на початку березня відзначати День народження великого Кобзар...