"Малювання - це весело і цікаво"

 

Батькам про малювання: не бійтеся експериментувати!             ДИТЯЧА ОБРАЗОТВОРЧІСТЬ НЕРІДКО ВРАЖАЄ ДОРОСЛИХ СВОЄЮ                 БЕЗПОСЕРЕДНІСТЮ, ОРИГІНАЛЬНІСТЮ, БУЙСТВОМ ФАНТАЗІЇ... 
          Всі діти люблять малювати, незалежно від того, скільки їм років. Якщо вчасно зайнятися вихованням дитини, дати йому можливість відкрити величезний світ, то малюк буде краще сприймати все, що навколо нього відбувається, навчиться думати, приймати рішення. 
З допомогою мистецтва розвивається мислення і сприйняття дітей.

Малювання – всебічний розвиток дитини, його тактильних відчуттів, моторики рук, відчуття форми, кольору. З допомогою цього простого заняття малюк передає свій внутрішній світ, але вибираючи техніку малювання, слід враховувати вік та інтереси дитини, щоб заняття було для нього цікавим і пізнавальним.

Знаходячи цікаві і захоплюючі техніки малювання для себе і дітей, батьки зможуть не турбуватися про те, чим займаються їхні малята, адже цікаві захоплення дадуть їм можливість проявити себе і створити унікальні і красиві речі, використовуючи не тільки традиційні матеріали, але й інші, більш цікаві для них.

Нетрадиційні техніки малювання дуже популярні в усьому світі, тому що з їх допомогою можна розкрити таланти дітей і зробити їх дозвілля більш цікавим і захоплюючим. Вони допомагають дітям відчути себе вільними, творчими особистостями, побачити і передати на папері те, що звичайними способами робити набагато важче. 
Малюючи, дитина відображає і впорядковує свої знання про світ.
Дуже цікаво дивитися, як звичайна долоня перетворюється на красиву пташку, або букет квітів, як за допомогою зубочистки, створюється унікальна картина, яка займе своє почесне місце на холодильнику або стіні.

Не слід обмежувати дітей олівцями, фломастерами, пензлем, слід дати можливість дитині проявити свій талант за допомогою інших засобів, які малюк вирішить використовувати, наприклад: 
-долоньок;
-пальчиків;
-ватяних паличок;
-зубочисток;
-поролону;
-набризка;
-малювання нитками;
-кляксами та іншими.

Яку техніку вибрати для дитини?
Для дітей дошкільного віку дуже цікава буде пальчикова техніка малювання, адже тримати нормально олівці і кисть потрібно ще навчитися, а ось вмочивши палець у різні фарби можна створити справжню картину – квіточки, гілочки, дерева, хмари, сонечко. Абсолютно все можна намалювати маленькими пальчиками, а якщо вмочити всю долоню, то вийдуть різні звірятка, кущики, яким потрібно буде тільки трошки надати форму і яскравість.

Старші діти можуть малювати іншими техніками, які не менш цікаві. Малювати можна абсолютно всім, що є під рукою – листям з дерева, звичайними целофановими кульками, зубочистками, ватяними паличками, спонжиками. Все, що знайдеться в будинку, можна використовувати в художніх цілях, головне, щоб батьки потім не лаялися.

Розглянемо найбільш доступні, не вимагають великих витрат і зусиль, але в той же час оригінальні та цікаві техніки малювання, з якими впорається будь-який батько і початківці маленькі художники.

Малювання пальцем або ватною паличкою – малювання ліній, точок, фігур за допомогою пальчика або ватної палички, який умочили у фарбу.

Малювання долонькою – створення малюнка за допомогою відбитків долонь, на які нанесена фарба. З допомогою цієї техніки можна створити різні зображення рибок, пташок, метеликів, сонечко, восьминіжок, а домальовуючи пензликом, пальчиками або іншими пристосуваннями деталі, ви отримаєте справжні шедеври!

Малювання методом тичкування засноване на створенні зображень за допомогою напівсухої жорсткої кисті, також для цієї мети підходять старі використані фломастери, кінчик яких розрізається на декілька частин, і таким чином виходить інструмент, з допомогою якого можна робити гарні відбитки – тички і створювати з них лінії, візерунки і будь-які зображення.

Дітям дуже подобається малювати за допомогою печаток, виготовлених з підручного або природного матеріалу. Для цієї мети відмінно підходять старі пробки, листочки, шматочки овочів (наприклад, печатки з картоплі) та іншої викидний матеріал.

Цікавий спосіб малювання – тампонування: за допомогою шматочка поролонової губки і фарби зафарбовується силует будь-якого трафарету, і виходять красиві і акуратні малюнки, з цією технікою успішно справляються навіть початківці художники самого маленького віку.

Різноманіття технік нетрадиційного малювання — монотипія, кляксография, набризк, малювання кольоровими ниточками, малювання по крупі і багато інші способи створення оригінальних і неповторних малюнків, захоплять не тільки малюка, але і будь-якого дорослого. 

Як використовувати нетрадиційну техніку малювання?

Малювати підручними засобами не так складно, як здається на перший погляд. Для того, щоб малювати за допомогою плям, потрібно тільки мати трубочку, фарби й аркуш паперу. Щоб намалювати таким способом, потрібно просто поставити на папері пляму і дути на неї з допомогою трубочки. З плями можна створити сонечко, хмаринки, дерева, все що хочеться і що підкаже фантазія.

Будьте сміливіше, експериментуйте з матеріалами і техніками — та малювання нетрадиційними способами допоможе у розвитку не тільки ваших дітей, але і зміцнить взаєморозуміння між вами і дитиною, об'єднає сім'ю загальним цікавою справою і створить неповторну атмосферу творчості у вашому домі!                                                          Поради для батьків                                 Вчимо дітей любити малювати 


Уявлення про те, що тільки дай дитині в руки воскову крейду, і він буде малювати все і всюди, стосується далеко не всім дітям. Багато малюки по своїй волі ніколи не підійдуть до олівців і фарб, хоча малювати вміють і роблять це далеко не погано. 

Малювання - не лише важливий для дитинства вид діяльності, це ще й "лікування" душі від негативних переживань, і творче самовираження, і необхідне для естетичного розвитку заняття. 

Що ви можете зробити, якщо ваша дитина не любить малювати?

1. Налаштуйтеся на успіх. Настрій і підготовка до малювання роблять успіх усього заняття. Виділіть дитині місце, в якому він може помалювати в будь-який момент, і забезпечте його якісним матеріалом, який приємно брати в руки (на жаль, величезні дешеві "валізи" з тьмяними фарбами, дротяної пензликом і ламаються олівцями зовсім не сприяють любові до малювання). 

2. Дайте дитині поштовх. Покласти на столик аркуш паперу з маркерами зовсім не означає запросити малювати. Запропонуйте тему, з якої ви сьогодні почнете малювати (це зовсім не те ж саме, що розповісти, ЯК малювати). Запропонуйте дитині дзеркало, щоб намалювати автопортрет. Зробіть штампики з гумкою або запропонуйте ватні кульки для абстрактних композицій. Запропонуйте намалювати улюблену тему: космічна подорож, черв'ячків або динозаврів. 

3. Користуйтеся словами... як можна менше. Як би не хотілося коментувати роботу навіть позитивними словами "о, як гарно виходить!", краще підкресліть те, що бачите: "ти стараєшся, у тебе рівні кола". А ще краще поспостерігайте, чи потрібні дитині взагалі коментарі. 

4. Не розпускайте руки. Не дозволяйте собі поправляти лінії або кольору, які вибрав дитина. Допоможіть маленькій дитині сфокусуватися не на вас, а на своїй роботі. Говорите про колір, про текстурі малюнка, про сюжет - але не про те, що щось не так. Якщо дитина попросив допомоги в малюнку, поясніть йому, як вести ту чи іншу лінію на іншому аркуші паперу. 

                                                  Успіхів у малюванні! Яка ваша дитина "за кольором?"        
    

Ви звертали увагу на колір, яким ваш малюк найбільше любить малювати? Діти часто прив'язуються до певного кольору, і це перевага стосується всього: від улюблених ласощів до іграшки. 
Психологи вважають, що вибір кольору відображає особливості особистості. 
Якщо ви хочете дізнатися точне значення улюбленого дитячого кольору, слід пройти з дитиною відповідний тест. Цим займаються психологи - хромотерапевти. 
Одним з найбільш популярних колірних тестів є тест доктора Макса Люшера, який розробив наипростейших методику визначення психологічного стану людини за кольорами, які дитина обирає як улюблені. 

Отже, що можуть сказати колірні переваги про вашу дитину? 

Синій - дитина спокійна і врівноважена. Йому не нудно одному, адже він любить поміркувати. Дружбі він віддається повністю, тому що вважає за краще віддавати, а не отримувати. Однак слід враховувати одне «але». Часом діти вибирають синій не тому, що спокійні, а тому що хочуть заспокоїтися. Якщо малюк кидається на все блакитне і синє - у нього вже дорослий світогляд, він цінує рівновагу в житті.
Блакитний - це колір, який часто «нав'язують» хлопчикам. Тому дитина може вибирати його за звичкою. Любов до синіх відтінків відображає умиротворений характер. Як правило, такі діти рідко вередують, люблять споглядати і захоплюються спокійними іграми, наприклад, конструктором. Малюк, який тягнеться за темними відтінками синього, можливо, страждає меланхолією. Він замислений, сумний. Може, цей вибір був пов'язаний з враженням від сумної казки, яку дитина прочитала. 


Зелений - дитина незалежна, наполеглива, вперта. Зелений для нього - колір спокою і безпеки, до яких він прагне. Також все залежить від відтінку. Зелений колір досить складний. 
Якщо дитина любить салатовий відтінок, це говорить про спокій та оптимізм. Такі діти наділені глибоким інтелектом, у них розвинена фантазія та аналітичний розум. 
Але якщо дитя віддає перевагу темно-зелений колір, насторожитеся: як правило, його люблять замкнуті діти, які відчувають себе незрозумілими у своєму середовищі. Темно-зелений зазвичай люблять діти, які недостатньо відчувають захист і опіку батьків. Вони бояться змін, домінування над власною особистістю. 
У цілому любов до всіх відтінків зеленого означає ідеалізм, шляхетність і честолюбство, аж до руйнівної самокритичності і боязнь зробити помилку. До речі, багато психологів впевнені: зелений колір відбиває бажання їсти солодке! 

Червоний – малюк ексцентричний, агресивний, активний. Любителі червоного дуже експресивні. Прихильність до цього кольору вказує на незалежний характер, лідерство, прагнення до популярності і похвали. Такі діти дуже енергійні, рухливі, цілеспрямовані. Вони легко навчаються, швидко починають читати і писати. 

Однак багато дітей, які обожнюють бордові або червоні відтінки, бувають неврівноваженими. Зверніть увагу на малюка, який раптово полюбив темні відтінки червоного. Гамма від бордо до коричневого в його малюнках часто означає, що дитині необхідний відпочинок, спокій.

Жовтий - малюк - допитливий оптиміст. Малюк, який обожнює жовтий колір, налаштований на величезні життєві перемоги. Такий колір в дитинстві вибирають лідери, майбутні бізнесмени, політики - впливові люди. Любитель жовтого розумний, у нього багата уява. Часто такі діти люблять фантазувати, грати в стратегічні ігри на самоті. Вони слухняні, але занадто мрійливі. Іноді їхня фантазія відводить їх далеко, і вони не можуть перемкнутися на дійсність. Але в майбутньому любителів жовтого чекають приголомшливі перемоги, серйозна кар'єра і, можливо, влада. 

Жовтий - один з оптимальних дитячих виборів, свідчить про сприятливу атмосфері будинку і в школі. Деякі діти просто не виносять цю фарбу - часто це вказує на дискомфортні ситуації в сім'ї. 

Рожевий - багато дівчат люблять рожевий. Це говорить про жіночність,емоційність. Дівчата вибирають рожевий, тому що цей колір асоціюється у них з ляльковими нарядами, квітами, дитячою косметикою. Рожевий експлуатують виробники дівочих іграшок, тому прихильність дівчаток до нього зрозуміла. 
Але якщо хлопчик обожнює рожевий колір, насторожитеся: такий вибір зазвичай показує на слабкість, невизначеність, пошук, замкнутість. 
Нерідко рожевий люблять хлопчики, які відчувають себе не прийнятими та не зрозумілими в своєму оточенні. Однак у деяких випадках хлопчики вибирають рожевий через асоціації з солодощами або від підвищеної емоційності. 
Крім того, рожевий колір заспокоює дітей. 

Фіолетовий – малюк любить фантазувати, він емоційний, але в той же час дуже чутливий і вразливий. А в тих випадках, коли дитя вибирає одяг виключно у фіолетових тонах, будь упевнена: росте майбутній актор! 

Діти, який люблять фіолетовий, часто захоплюються малюванням, ліпленням з пластиліну. Вони обожнюють розігрувати спектаклі з друзями, із задоволенням беруть участь у новорічних постановках в дитячому саду. А ще маленькі любителі фіолетового нерідко потайливі і хитрі. Така дитина вміє перевтілюватися в слухняного ангела, пустувати. 

Помаранчевий - цей колір воліють природжені оптимісти. Такі діти відкриті, веселі й говіркі. Маленький любитель помаранчевого має широке коло товаришів, з легкістю йде на контакт з дорослими, викликає в оточуючих захват своєю сміливою безпосередністю. В окремих випадках любов до помаранчевого кольору обумовлена нервозністю. Такі діти вразливі, і сама незначна дрібниця може викликати у них істерику. Крім того, любитель помаранчевого, як правило, має безліч різноманітних захоплень - малювання, спорт, стратегічні ігри і так далі. Але список його інтересів швидко змінюється, до кожного хобі він відноситься поверхово. До речі, любов до світлих відтінків помаранчевого вказує на міцне здоров'я і відмінну фізичну форму.
Білий  - цей  колір люблять спостерігаючі і в той же час сором'язливі малюки. Такі діти мають розвиненим емоційним інтелектом - вони чуттєво аналізують все, що відбувається навколо. Нерідко любителі білого вже мають свою точку зору, свою дитячу систему цінностей, яка не схожа на ту, що їм нав'язують дорослі. 
Улюблений білий колір у дитини часто свідчить про природжений талант до філософських роздумів. Такі діти мають багатий внутрішній світ, вони духовно розвинені, але значно більш замкнуті, ніж однолітки. 
До речі, нелюбов до білого, різке відторгнення білого кольору може послужити сигналом того, що дитина психологічно втрачає зв'язок з матір'ю, в чомусь її звинувачує, їхні стосунки не візьмеш.

Коричневий - дитина часто відчуває негативні емоції. Він повільний і фізично не розвинений. 


Чорний - дитина пригнічений, чорний колір він використовує як протест проти дискомфорту, який відчуває. Йому необхідна зміна атмосфери. 


Сірий - все одно що відсутність кольору. Малюк байдужий до навколишнього, він прагне не помічати того, що йому не подобається і що її турбує. 

Такі нескладні ключі вам знадобляться для розшифровки малюнка маленького чоловічка. Малювання не тільки допоможе вам зробити психологічний портрет дитини, а й зміцнить його пальчики, навчить координації, тонким рухам, і пізніше йому легше буде оволодіти письмом
                       Що говорять кольори на малюнках вашої дитини?
Діти наділені уявою, і їхні малюнки можуть бути дуже сміливими з точки зору вибору кольорів. Переважання ж одного з них може оповідати не тільки про особливості характеру чада, його темпераменту, а й про те, чого він потребує, чого боїться і про що мріє. Дуже часто діти не можуть розповісти про те, що їх хвилює, однак уважні батьки здатні помітити недобре, всього лише розглядаючи дитячі малюнки.


Жовтий. Його вибирають мрійники, фантазери, жартівники, діти, які можуть прекрасно зайняти сам себе, годинами граючи на самоті. Батьки дивуються: у сина багато дорогих розвиваючих іграшок, а малюк захоплено грає камінчиками або гілочками, принесеними з прогулянки, або простими кубинка замість навороченной залізниці. Ці діти - творчі натури, оптимісти, але мало привчені до порядку й не здатні приймати рішення.


Червоний колір вибирають активні непосиди, досить неслухняні, але відкриті всьому новому. З цими малюками не оберешся клопоту: вони багато бігають, пустують, забирають іграшки або ламають їх, ігнорують заборони. У той же час для них дуже важлива похвала. Головне завдання батьків - спрямувати їхню енергію у творче русло, привчити до посидючості, тоді їм буде під силу будь-яка мета. Заспокоїти їх можна, додавши в їх життя трохи синього, наприклад, пофарбувавши стіни дитячої в блакитний відтінок.


Помаранчеве сонце, помаранчеве небо, помаранчева мама - це не дуже добра ознака. Малюк темпераментний, проте його порушення не знаходить виходу. Потрібно придумати, як уникнути нервового зриву і істерики. Може, дитину потрібно відвести в спортивну секцію або покликати в гості інших дітей і запросити клоуна?


Зелений найчастіше фігурує в малюнках дітей, яким бракує материнської любові. Кроха відчуває себе покинутим, нікому не потрібним, йому не вистачає творчості та інтересу до життя. Такі діти зазвичай закриті, зайво консервативні, дуже бояться будь-яких, навіть найдрібніших змін в розпорядку дня або інтер'єрі дитячої кімнати. «Зелені» малюнки дитини фактично ставлять мати перед дилемою - робота, що забирає всі сили, або малюк, терміново вимагає уваги і захисту.


Синій -вибирають дітлахи повільні, спокійні, грунтовні. Вони люблять робити все не поспішаючи, розмірковуючи, а на будь-яке своє «чому» чекають грунтовного і докладної відповіді. Рано вчаться читати і роблять це з задоволенням, охоче діляться своїми іграшками з іншими дітьми. Але якщо синіми малюнки стали раптово, можливо, дитині не вистачає спокою. Про особливий напрузі свідчить поєднання синього і зеленого. Діти, які малюють тільки цими квітами, швидше за все, замучені батьківськими заборонами й обмеженнями, які бояться порушити. Необхідно надати дитині більше свободи, заохочувати ініціативу і хоча б тимчасово змінити батіг на пряник.


Фіолетовий - Складний колір, отриманий з «протилежних» синього і червоного свідчить і про складний характер дитини. Ці натури артистичні, але дуже чутливі. Їх абсолютно не можна лаяти, бо будь-яке батьківське невдоволення сильно ранить.


Чорний - дуже похмурий колір, і це лякає батьків. Насправді, років до 4-5 діти вибирають його тому, що він найбільш контрастний по відношенню до білому папері, тому боятися його не слід. Про серйозні проблеми перевагу чорного кольору починає говорити набагато пізніше. Але коли це дочка, раніше бачила світ в рожевому кольорі, раптом стала приносити із саду тільки чорно-білі малюнки, варто поцікавитися, чи не змінилася чи є у неї вихователька? Психологи вважають, що чорний можуть вибирати і діти, які хочуть донести щось (не обов'язково неприємне) до дорослих, але не можуть зрозуміти, як це зробити.


Коричневий починає переважати в малюнках, якщо малюкові незатишно або він хворий (можливо, у нього в принципі слабке здоров'я). Цей колір - пошук надійного і безпечного притулку при внутрішніх і зовнішніх проблемах.


Сірий любителі цього кольору - непомітні, потайливі, замкнуті і сором'язливі малюки. Цей колір діточок, оточення яких доросле: малюка захищають від інших дітей, любо самі діти з якихось причин не беруть його в свою «зграю». Сірий може з'явитися і в тому випадку, якщо малеча перевантажений гуртками та секціями: варто подумати, чи так потрібен чаду щоденний англійський в поєднанні з уроками співу та гри на фортепіано.  Лікування кольором або хромотерапія

Природа — дивовижно гармонійна система. Її можливості у разі звернення де неї людини, якщо останній потрібна корегувальна або лікувальна дія, справді безмежні. Лікувати можуть рослини, каміння, вода — все, що нас оточує, і навіть — колір.

Звернення у глибину віків, до народних знань щодо зміцнення соматичного та психічного здоров'я людини, показало, що існує багато методів лікування, які перевірені тисячоліттями. Людство збирало їх і передавало з покоління у покоління. Більшість з них вже забута, але останнім часом практичні поради і конкретні рекомендації багаторічної давнини, підкріплені науковими висновками, відновлюються.

Ми хочемо поділитися досвідом роботи з дивовижною силою кольору у корекції психосоматичного здоров'я дитини.
Усі кольори мають своє випромінювання, у кожного — своя довжина хвилі, яка здатна передавати інформацію. Дією кольору на той чи інший орган можна його лікувати, наповнюючи силою, оздоровлювати. У деяких медичних установах є спеціально пофарбовані у той або інший колір кімнати для лікування. Залежно від захворювання лікарі рекомендують пацієнтам відвідувати ту або іншу кімнату. Вдома або у дитячому садочку підготувати такі кімнати доволі важко, але в цьому немає потреби: цілком можна скористатися кольоровою медитацією.

Кольорова медитація

Варіант 1. Залежно від того, на який орган ви бажаєте вплинути, виберіть аркуш паперу пофарбований у відповідний колір (див. інформацію далі). Розмір пофарбованої площі має бути не менше 20—40 см. Сядьте на відстані 1—1,5 м від аркуша паперу і дивіться на нього упродовж 10—15 хв. Цього часу цілком достатньо, щоб око зафіксувало колір, передало сигнал у мозок, звідти він надійде у центральну нервову систему, а від неї — до органу, на який цей колір справляє найбільш потужну дію.

Варіант 2. Існує ще простіший спосіб. Сядьте, заплющте очі і намагайтесь уявити, що приміщення, в якому ви перебуваєте, пофарбоване у той колір, який вам конче потрібен для лікування. Якщо важко одразу «спіймати» потрібний колір, знайдіть його серед предметів, що оточують вас, зосередьтеся на ньому і заплющте очі. Медитація почалася. Рекомендований час: 10—20 хв.

У лікувальній медитації: 

 Червоний колір
- справляє стимуляційний вплив на органи кровообігу;
- збільшує вміст гемоглобіну у крові і тим самим перешкоджає виникненню анемії
- підвищує імунітет;
- усуває застійні явища;
- сприяє виділенню тепла; 
- регулює діяльність печінки і нирок;
- сприяє м'язовому розслабленню.

Дія на органи: селезінка, підшлункова залоза тонкий кишечник, органи дихання судини

Оранжевий колір
-має зміцнювальний вплив на життєдіяльність організму;
-заряджає енергію селезінку і підшлункову залозу;

-міцнює органи дихання;
-сприяє очищенню судин;
-підвищує апетит і м’язову силу
-покращує настрій, знімає депресію

Дія на органи: селезінка, підшлункова залоза, тонкий кишківник, органи дихання, судини.

Жовтий колір
- стимулює інтелектуальні здібності;
- має очищувальну дію на органи травлення, печінку і шкіру;
- сприяє виділенню жовчі; V --активізує вегетативну нервову систему;
- відновлює запаси мінеральних речовин та знижує кислотність у організмі.

Діє на органи: нерви, мозок, лімфатичну систему, жовчний, шлунок, дванадцятипалу кишку.

Зелений колір
- має освіжаючий і водночас заспокійливий вплив на організм, проявляє антисептичні та протимікробні властивості;
- змінює м'язи та тканини; 
- благотворно діє на очі;
- знімає спазм бронхів; |
- є чудовим заспокійливим засобом при хронічних захворюваннях

Дія на органи: нерви, очі, бронхи, м’язи кістки, сухожилля, ферменти та гормони.

Білий колір
- гармонізує усі функції організму;
- підвищує силу, енергію; 
- нормалізує діяльність центральної нервової системи. 
Через центральну нервову систему діє на всі органи.

Синій колір
- має позитивний вплив на органи дихання, тому він особливо ефективний при бронхіті, запаленні легенів та астмі;
- зменшує запальні процеси і сліпій кишці (апендицит) та мигдалинах; 
- регулює діяльність щитовидної залози;
- сприяє зупинці кровотеч, швидкому рубцюванню та за живленню ран;
- має знеболювальну дію.

Діє на органи: органи дихання, нервову систему, щитовидну залозу, мигдалевидні залози, сліпу кишку

Фіолетовий колір
- знижує температуру, зменшує біль.


Блакитний колір
належить до розряду холодних відтінків і заспокійливо діє на нервову систему, приводить людину у стан внутрішнього спокою.

Дія на органи: нерви, гортань, вуха, ніс.Кольорова вода — наш лікар   


Ще на уроках фізики учитель нам показував, як промінь сонця, переломлюючись через призму скла, перетворюється на сім кольорів: червоний, оранжевий, жовтий, зелений, голубий, синій, фіолетовий. Виявляється, ці кольори не прості, а лікувальні.

Дуже зручні та ефективні кольорові підстави (це може бути серветка, папір, картон). На підставку ставлять склянку з водою, бажано з тонкого, чистого, прозорого скла з потовщеним дном. Вода добре сприймає і зберігає інформацію, тому достатньо склянку із прозорою водою залишити на 5—10хв. на підставці потрібного кольору, вода «сприйме» і передасть енергію. 
«Кольорову» воду слід пити не поспішаючи, маленькими ковтками.

Якщо ви з кимсь посварилися, збуджені (отримали порцію стресу), випийте воду зі склянки, яка 5хв. стояла на зеленій підставці (пригадайте, як зелене листя дерев, трави, кущів заспокоює вас). Після того, як ви трохи заспокоїлися, можна скористатися рожевим кольором (він додасть вам енергії). Отже, ви позбавитеся залишків напруги і ваш настрій покращиться.

Подібним чином працює блакитний (колір неба, води), але він не лише знімає залишки конфлікту, але може й попередити його. Пам'ятайте про це, накриваючи стіл перед. приходом родичів, відвідування яких може закінчитися сваркою: поставте на стіл воду на блакитній серветці.

Трапляється, що після неприємної події або прикрої невдачі ніяк не вдається заспокоїтися: ви мордуєте себе, знову і знову, прокручуючи у пам'яті те, що сталося. Тут вам у пригоді стане лимонний колір. Він також може допомогти у разі втрати близьких, коли нещастя настільки велике, що людина не знає, як жити далі. До того ж, він зміцнює пам'ять.

При щоденній роботі на комп'ютері добре мати поряд із собою стакан води на бірюзовій підставці і частіше робити ковток за ковтком. Бірюзовий колір захищає від радіоактивності, від так званого «електричного туману» і теплового випромінювання комп'ютера.

«Бірюзова» вода чудодійним способом допоможе вам дібрати потрібне слово на іспиті або під час публічних виступів.

Якщо у вашої дитини у школі або інституті буде контрольна робота, запропонуйте їй трохи води, «приправленої» енергією жовтого кольору, який сприяє регенерації (виробленню) блискучих ідей, стимулює духовну діяльність.

Якщо ви страждаєте надмірним апетитом, то про вас попіклується колір індиго.

Щоденно випивайте дві склянки води, що стояли на підставці такого кольору, це поступово зменшить ваш апетит.

Якщо ви перевтомилися, випийте ковток води зі склянки на червоній серветці. Ви одразу відчуєте прилив енергії. Він допоможе вам «омолодитися» і знову відчути повноту життя і бажання працювати.

Кілька ковтків води, зарядженої фіолетовим кольором, допоможуть вам позбутися гнітючих думок, очистять селезінку і зробить гармонійною роботу півкуль головного мозку.

Вплив оранжевого кольору найчастіше стає першим поштовхом до позитивних змін, а також покращує апетит.

Підставки для води мають бути з натуральних матеріалів, а кольори чистими. Синтетичні матеріали протипоказані, бо вони будуть випромінювати коливання іншої частоти хвиль.

Як зробити кольорову природну підставку?
Можна зробити так. 
Візьміть зелену (темнішу) траву (наприклад, подорожник або кропиву), пропустіть через м'ясорубку, масу відіжміть через марлю — отримаєте трав'яний сік. Змочіть ним білу бавовняну тканину, висушіть. От вам і готова природна зелена підставка.

Оранжевий колір можна отримати з соку моркви або гарбуза. 
Лимонний — з цедри лимона. Зазвичай, коли під рукою є лимони, то для підсилення на підставку можна класти по боках склянки 2-3 лимони (або апельсини).

На червоні пелюстки троянд, що осипалися, і тюльпанів ставимо склянку з водою і за 10—15.хв «кольорова» лікувальниця готова. Так лікує жива природа.

Головне правило медицини — заповідь Гіппократа— «не нашкодь». Нове альтернативне лікування не шкідливе (звісно, за умов якісної питної води). Ліквідувати хворобливі переживання, закріпити психічне здоров'я, покращити соціальну адаптацію, розвивати самопізнання і розв'язати конфлікти в умовах колективної творчої діяльності — у ваших руках!


Щиро бажаю, щоб ваше життя засяяло усіма кольорами райдуги!


Немає коментарів:

Дописати коментар

День великого Кобзаря

У ЗДО "Веселка " Недогарківської сільської ради стало традицією на початку березня відзначати День народження великого Кобзар...